cilt bakımında zararlı alışkanlıklar

Cildimize Zarar Verebilecek Alışkanlıklar Nelerdir? 

Cildimize Zarar Verebilecek Alışkanlıklar Nelerdir? 

Konu cildimiz olduğunda hepimizin hedefi aynıdır: cildimizi sağlıklı ve parlak tutmak! Ancak, cildimize gerçekten zarar verebilecek bazı alışkanlıklar vardır. Bu blog yazımızda, cildimize zarar verebilecek bazı yaygın alışkanlıkları ve bunlardan nasıl kaçınabileceğimizi tartışacağız. Umarız bu yazımız, cildinize daha iyi bakmanız için size yardımcı olur. Keyifli okumalar!

Cilt Temizliğini Atlamak

Makyaj temizleme sonrasından cilt temizliği genellikle atlanılan bir adımdır. Makyaj temizleyici ürünler cildi kirden derinlemesine temizlemek için tek başına yeterli değildir, bu nedenle daha sağlıklı ve ışıltılı bir cilt için makyajdan sonra yüz temizleme ürünleri kullanılmalıdır. Bu sadece kalan makyaj izlerinin giderilmesine yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda tıkanmış gözeneklerin açılmasına ve çatlakların önlenmesine de yardımcı olacaktır.  Bu yüzden her gün birkaç dakikanızı ayırıp yüzünüzü düzgün bir şekilde temizleyerek kendinize biraz daha fazla sevgi göstermeyi unutmayın!

Yüzünüzü Fazla Yıkamak

Yüzümüzü temiz tutmak, cilt sağlığı için oldukça önemlidir; ancak sık sık yıkamak, cildin doğal yağ dengesini bozabilir ve nemi azaltarak cildin kurumasına neden olabilir, bu nedenle yüzünüzü çok sık yıkamaktan kaçınmanız gerekir. Yüzünüzü günde iki kez olacak şekilde, sabahları makyaj veya güneş kremi uygulamadan önce ve gece temizleyici ürünler kullandıktan sonra yıkamanız önerilir.

Göz Çevresi Kremini Yanlış Uygulamak

Göz kremi cilt bakımının önemli bir parçasıdır, ancak doğru şekilde uygulanması önemlidir. Göz kremini gözlerin altına yatay olarak uygulamak, bu hassas bölgede sürtünme ve kırışıklık oluşumu nedeniyle hasara neden olabilir. Bunu önlemek için, göz kremini göz çevrenize uygularken parmak uçlarınızı hafif ve yumuşak bir şekilde kullanın. Bu, göz çevrenizdeki hassas cildi herhangi bir potansiyel zarardan korumaya yardımcı olacaktır!

Güneş Kremini Atlamak

Güneşten gelen UV ışınları erken yaşlanmaya neden olur ve cildinizde kanserli lezyonların oluşma riskini artırır. Kendinizi bu tehlikeli ışınlardan korumak için dışarıdayken SPF derecesi yüksek olan (SPF 50+) bir güneş kremi kullanmayı tercih edin. 

Sigara Tüketimi

Hepimiz sigaranın önemli sağlık risklerine neden olduğunu biliyoruz, ancak birçok insan sigaranın cildimiz için gerçekten ne kadar kötü olduğunu unutuyor. Sigaranın içinde bulunan kimyasallar yüz dokusuna yapışarak erken yaşlanmaya, ciltte renk değişikliğine ve kırışıklıklara neden oluyor. 

Sağlıksız Besinler Tüketmek

Şeker ve yağ oranı yüksek yiyeceklerin aşırı tüketilmesi, hem sağlığınıza hem de cildinize uzun vadede önemli ölçüde zarar verir. Çok fazla işlenmiş gıda, serbest radikallerin neden olduğu iltihaplanma ile birlikte dehidrasyona yol açar ve cildinizin daha donuk görünmesine neden olur. Dolayısıyla beslenme alışkanlıklarınızı yeniden gözden geçirerek,  öğünlerinize mümkün olduğunca taze meyve ve sebze eklemeyi unutmayın. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik Salonlarının tercihi ünlü markalar ile çalışmak için bizlerle iletişime geçin.

+90 539 272 33 95

info@cosmecore.com

Kurumsal
Sosyal Medya

Tüm Haklar Saklıdır @Cosmecore | Tasarım : Dijital Gen

X
Add to cart