Cilt Tipinize Uygun Serum Rehberi

Cilt Tipinize Uygun Serum Rehberi 

Günlük cilt bakım rutininde, nemlendiriciler ve temizleme jelleri kadar sık kullanılmasa da, yüz serumlarının cildimiz için büyük bir önemi olduğunu unutmamak gerekiyor. Yüz serumları, nemlendiricilerin ulaşamadığı noktalara nüfuz ederek, cildin en derin katmanlarını nemlendirir ve besler. Bu sayede cildin onarılmasına ve yenilenmesine yardımcı olur. Hangi cilt tipinde hangi serum kullanılacağı ise zaman zaman karıştırılan bir konudur. Bu yazımızda cilt tipinize uygun serum seçmenizi kolaylaştıracak önemli noktaları sizin için inceliyoruz. 

Cilt Serumu Kullanmanın Püf Noktaları

Cilt tipinize göre seçeceğiniz serumlar kadar bu serumları nasıl uygulayacağınız da önemli bir konudur. Cilt serumlarını uygulamadan önce size yardımcı olacak bazı önemli noktaları aşağıda listeledik;

  • Cilt tipinize uygun bir serum seçtiğinizden emin olun. Her cilt tipinin farklı ihtiyaçları vardır, bu yüzden kullandığınız serumun cildinize uygun olduğundan emin olmak önemlidir. 
  • Serumun etkisini artırmak için cildinizi önceden temizlemek önemlidir. Bir tonik veya yüz temizleme sütü kullanarak cildinizi nazikçe temizleyin.
  • Serumların en büyük avantajı, az miktarlarda bile etkili olabilmesidir. Dolayısıyla, serumu cildinize az miktarda uygulayın ve parmaklarınızla nazikçe masaj yaparak cilde yedirin. 
  • Yaşlanmanın etkilerini azaltmak istiyorsanız, serumu yüzünüze yukarı doğru uygulamak önemlidir. Bu şekilde, cildin sıkılığını artırabilir ve sarkmaların önüne geçebilirsiniz. 
  • Serumun etkisini tam anlamıyla görebilmek için serumu cildinizin tamamen emmesini sağlamak önemlidir. Bu yüzden, serumu uyguladıktan sonra hemen nemlendirici kullanmaktan kaçının. 

Akneli ve yağlı ciltler ACN Serumu

Sivilce, siyah nokta eğilimi gösteren yağlı ve karma ciltler için özel geliştirilmiş bir serumdur. ACN serumu, cilt gözenekleri üzerinde fazla sebumu arındırarak akne oluşumunun önlenmesine yardımcı olur.

Olgun Ciltler İçin Retinol Serum

Retinol mevcut olan en etkili yaşlanma karşıtı aktiflerinden biridir. Aynı zamanda yağlı cildin kontrolünde etkilidir. Retinol yaşlılık lekelerini, ince çizgileri ve kırışıklıkların görünümünü azaltır. Ayrıca gözeneklerin azalmasına yardımcı olur.

Kuru Ciltler İçin Hyaluronik Asit Serum

Hyaluronik asit, güzellik ve cilt bakımı amacıyla üretilen birçok kozmetik ürünün içeriğinde önemli bir yer tutmaktadır. Bugünlerde, cilt için kullanılan ürünlerde doğal bileşenlerin ve içeriklerin bulunmasına büyük önem verilmektedir.

Hyaluronik asit serumu, yoğun nemlendirme özelliği sayesinde cilde derinlemesine nüfuz eder ve geleneksel ürünlerden daha uzun süren etkili ve tatmin edici sonuçlar sağlar.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik Salonlarının tercihi ünlü markalar ile çalışmak için bizlerle iletişime geçin.

+90 539 272 33 95

info@cosmecore.com

Kurumsal
Sosyal Medya

Tüm Haklar Saklıdır @Cosmecore | Tasarım : Dijital Gen

X
Add to cart