Cosme Core Yanıtlıyor: Yaz Mevsiminde Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Cosme Core Yanıtlıyor: Yaz Mevsiminde Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Yaz mevsimi açık havanın tadını çıkarmak için harika bir zamandır, ancak cilt bakım rutininizi yeniden gözden geçirme ihtiyacını da beraberinde getirir. Bu aylarda, sıcaklık ve nemin giderek artış göstermesiyle birlikte cildinize bakım yaparken ekstra önlemler alınması kaçınılmaz hale gelir. Bunun yanı sıra güneş ışınlarının cildimize zarar verebileceğini hepimiz biliyoruz, bu nedenle yaz aylarında cildimizi sağlıklı tutmak için uygun önlemleri almamız şüphesiz şart. Bu yazımızda, cildinize yaz mevsimde nasıl bakmanız gerektiğine dair bazı ipuçlarını birlikte inceliyoruz. 

Güneş Kremi Kullanın

Cilt bakımı söz konusu olduğunda birçok kişi güneş kremlerinin önemini unutuyor veya hafife alabiliyor. Dışarı çıkarken her gün en az 30 SPF güneş kremi sürdüğünüzden emin olmanızda fayda var. Güneş kremini, gün boyunca unutulmaya meyilli olan ve UV ışınlarından korunmaya ihtiyaç duyan bölgeleri (kulaklar, dudaklar, eller ve boyun gibi) içeren yerlere ihtiyaç duydukça uygulamak önemlidir.

Cildinizi Nemlendirin

Yaz mevsiminde, cildimizin kuruması oldukça yaygın bir durumdur. Sıcak hava, havuz,  deniz suyu ve güneşlenme gibi faktörler, cildin kurumasına ve daha cansız bir görünüm kazanmasına neden olabilir. İşte tam da bu noktada cildimizin yaz aylarında sağlıklı ve ışıltılı görünmesi için nemlendirilmesi oldukça önemli bir konu. Yaz cilt bakım rutininde kullanılacak olan ürünlerin nemlendirici özelliklerine odaklanmak bu noktada büyük bir önem taşıyor.

Yazın Taze Bir Cilt İçin Arındırıcı Bakım 

Yaz aylarında, nem oranının artması ve terlemeyle birlikte gözeneklerimiz daha kolay tıkanabilir. Bu nedenle, arındırıcı bir cilt bakım adımını rutinimize eklemek önemlidir. 

Cildin nefes almasını engelleyen ölü deri ve kiri temizlemek için taneciksiz, kimyasal olmayan ve enzim içerikli peelingler kullanabilirsiniz. Bu yöntemlerle, cildinizdeki tıkanmış gözenekleri açarak yaz boyunca daha sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz. 

Bol Su İçin

Bol su içmek cildimizin nem ihtiyacını karşılamaya büyük ölçüde yardımcı olur, bu da elbette bizim daha sağlıklı gözüken bir cilde kavuşmamızın önemli anahtarlarından biridir. 

Yeterli su tüketimi, cildinizin harika görünmesini sağlamanın yanı sıra vücudunuzun genel olarak sağlıklı kalmasına da büyük katkı sağlayacaktır. Bu nedenle  bize kalırsa, günde en az 8 bardak su içmeyi hedeflemeyi ve sezon boyunca bol su tüketmeyi ihmal etmeyin. 

Bu basit adımları takip ederek, yaz sezonunda dışarıda ne tür aktiviteler planlamış olursak olalım, cildimizin sezon boyunca sağlıklı kalmasını sağlayabiliriz. ☀️

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik Salonlarının tercihi ünlü markalar ile çalışmak için bizlerle iletişime geçin.

+90 539 272 33 95

info@cosmecore.com

Kurumsal
Sosyal Medya

Tüm Haklar Saklıdır @Cosmecore | Tasarım : Dijital Gen

X
Add to cart