Uzun Yolda Cilt Bakım Önerileri

Uzun Yolda Cilt Bakım Önerileri

Uzun Yolda Cilt Bakım Önerileri

Uzun yolların keyifli anları, yeni bir yere varacak olmanın çocuksu heyecanı sanıyoruz ki herkes için bir başkadır. Tabii bu sırada yolculuğunuzun süresi uzadıkça konforun önemi de giderek daha iyi anlaşılır. Kendimizi ve yolculuğumuzu daha keyifli, eğlenceli ve rahat bir hale getirmek için bu kocaman zamanı nasıl değerlendireceğimiz ise tamamen bize kalıyor. Uzun yolun yorgunluğunun yüzünüze yansımalarının önüne geçebilmek için cilt bakımı oldukça iyi fikir olabilir. Upuzun yolculuklarınızda uygulayabileceğiniz cilt bakım adımlarını sizin için araştırdık! 

Yolculukta Hafif Makyajlar Tercih Edin

Uzun yola çıkmadan önce cildinizi ilgilendiren en önemli konulardan biri yolculukta nasıl bir makyaj tercih ettiğiniz olabilir. Uzun yolculuklarda size sorun yaşatmayacak; ağırlık yapmayan ve bulaşmayan kozmetik ürünlerinden oluşan hafif makyajlar tercih etmeniz oldukça iyi bir karar olacaktır. Bununla birlikte makyaj ürünleri uzun süre boyunca cildinizde kalacağı için ağır makyajlar yapmak gözeneklerinizi tıkayarak cildinizin nefes almasını engeller. 

İlk Adım: Cilt Temizliği

Yolculuğa çıkmadan önce cildinizi uygun bir cilt temizleyici ürün ile temizlemelisiniz. Uzun yol esnasında yüzünüzü yıkama fırsatınız elbette olmayabilir işte tam bu noktada tonikler sizin için kurtarıcı olacaktır. Tonikler, aynı zamanda cildinizdeki fazla yağı kontrol etmenizi de sağlayan cilt bakım ürünleridir. 

Cildin Olmazsa Olmazı: Nemlendirme! 

Uzun yolculuklarda zaman ilerledikçe cildiniz daha fazla neme ihtiyaç duyacaktır. Değişen hava durumları, çevresel diğer koşullar cildinizin nem kaybetmesinin başlıca nedenleridir. Bu nedenle yolculuğunuz sırasında bir yol arkadaşı arıyorsanız bu kesinlikle cildinize uygun bir nemlendirici olmalı. Cildinizin ihtiyaçlarına uygun bir nemlendirici, cildinizin nem dengesini ayarlamaya, cildinizin parlak ve canlı görünümünü uzun süre boyunca korumanıza başlı başına destek olacaktır. 

Kuruyan Dudaklara Elveda: Dudak Bakımı

Dudaklarımız cildimizin en hassas bölgelerinden biridir. Dudaklarımız birçok faktörden kolayca etkilenerek kuruyabilir, çatlayabilir ya da soyulabilir. Eğer dudaklarınız sık sık kuruyorsa, yolculuğunuz hiç tahmin edemeyeceğiniz kadar olumsuz etkilenebilir. Bu nedenle uzun yola çıkmadan önce yolculuğunuz sırasında size eşlik edecek bir lip balm kesinlikle çantanızda yer almalı. Dudağınızın nem ihtiyacınıza göre yolculuğunuz sırasında lip balm uygulayabilirsiniz. 

Güneşli Yolculukların Vazgeçilmez Ürünleri: Güneş Kremleri!

Güneşli günlerden yapılan yolculuklar en iyi yolculuklardır denir peki sizce de gerçekten öyle midir? Güneş kremleri olmadan bunun zor olduğunu söyleyebiliriz… Cildimiz güneşin zararlı ışınlarından etkilenmeye oldukça müsaittir ve yolculuklarda uzun süre güneşe maruz kalmak cildinizin zarar görmesine neden olabilir. Bu nedenle yolculuğunuzda belli aralıklarla güneş kremi uygulayarak cildinizi bu zararlı ışınlardan koruyabilirsiniz. 

Göz Bakımı ile Uykusuzluğa Karşı Savaşma Vakti!

Uzun yolculuklarda göz çevreniz yolculuğunuzun nasıl geçtiğini direkt yansıtır. Yolculuklarda uyku sorunu yaşayanlar için tüm yolculuğun yorgunluğu direkt gözlere yansır. Bu nedenle uzun yolculuklarda göz bakımının ihmal edilmemesi önemlidir. Göz altı çevresi bakım ürünlerini uygulamak, cildinizin yorgun görünümünü ortadan kaldırmanız için önemli ölçüde etkili olacaktır. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik Salonlarının tercihi ünlü markalar ile çalışmak için bizlerle iletişime geçin.

+90 539 272 33 95

info@cosmecore.com

Kurumsal
Sosyal Medya

Tüm Haklar Saklıdır @Cosmecore | Tasarım : Dijital Gen

X
Add to cart