Bakım ve Güzellik Sözlüğü

Bakım ve Güzellik Sözlüğü

Kusursuz bir görünüm vaad eden güzellik ürünleri, tüm güzellik trendlerini yeniden şekillendiren bakımlar ve tüm cilt ihtiyaçlarına yönelik geliştirilen yeni formüller…Söz konusu güzellik sektörü olduğunda her gün gündemde farklı bir konunun yer alması muhtemel. Birçok kişinin ilgiyle takip ettiği ve merak ettiği güzellik sektörüne ait kavramlara da her gün bir yenisi ekleniyor. Bu yazımızda bazı güzellik ve kozmetik terimlerinin ne anlama geldiklerini sizler için derledik. 

Alfa Hidroksi Asit (AHA)

Ciltteki ölü deri hücrelerini temizleyen ve cilde daha parlak bir görünüm kazandıran peeling içeriğidir. AHA, sentetik olarak üretilebileceği gibi süt ve meyve şekerlerinden de doğal olarak elde edilebilir. Alfa hidroksi asitler arasında en popüler olanları laktik asit ve glikolik asitlerdir.

Beta Hidroksi Asit (BHA)

Beta hidroksi asitler, cildin en derin tabakalarına inerek akne ve siyah nokta problemleriyle mücadele eden, ince çizgileri düzeltmeye yardımcı olan ve yağ ile etkili bir şekilde etkileşime girebilen bileşiklerdir. Cilt bakım rutinlerinde en yaygın kullanılan beta hidroksi asitlerden biri salisilik asittir.

Hyaluronik Asit

Hyaluronik asit, cildimizin nemli ve sağlıklı kalmasına yardımcı olan bir bileşendir. Cildin nem tutma kapasitesini muazzam bir şekilde artırır ve su kaybını engeller. Kendi ağırlığının tam 1000 katı kadar suyu hapsetme özelliği sayesinde, nemlendiricilerle birlikte veya öncesinde kullanıldığında cildimize gerçek bir nem bombardımanı yaşatır.

Koenzim Q10

Koenzim Q10, vücudumuz tarafından doğal olarak üretilen ve yağda çözünebilen bir madde olarak bilinir. Bu harika içerik, cildimize uygulandığında antioksidan özellikleriyle ön plana çıkar.

Kolajen

Kolajen, cildin doğal yaşlanma sürecini yavaşlatan ve kırışıklıkları azaltan doğal bir amino asittir. Cilt üzerine uygulandığında, yüksek nem tutma özelliği ile cildi yoğun bir şekilde nemlendirir. Ayrıca kolajen, cildimizin dış etkenlere karşı korunmasına ve genç ve güzel bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

Lifting

Lifting, cildin “kaldırma” ve “germe” etkisini ifade eden bir terimdir. Anti-aging nemlendiriciler, serumlar ve maskeler genellikle lifting özelliklerine sahiptir. Bu ürünler, cildin sıkılaşmasına ve gençleşmesine yardımcı olur.

Seramid

Seramidler, cildin doğal yağ tabakasında bulunan sebum hücreleri olarak bilinirler ve cildin koruyucu kalkanını oluşturan epidermis hücrelerini bir arada tutmaktan sorumludur. Kısacası seramidler, cildimizin yapısını destekleyerek daha sağlıklı  kalmasına yardımcı olurlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik Salonlarının tercihi ünlü markalar ile çalışmak için bizlerle iletişime geçin.

+90 539 272 33 95

info@cosmecore.com

Kurumsal
Sosyal Medya

Tüm Haklar Saklıdır @Cosmecore | Tasarım : Dijital Gen

X
Add to cart