Cilt Bakımında Çift Aşamalı Cilt Temizliği Nedir?

Cilt Bakımında Çift Aşamalı Cilt Temizliği Nedir?

Cilt Bakımında Çift Aşamalı Cilt Temizliği Nedir?

Cilt bakımında son dönemlerin yeni trendlerinden olan ve double cleansing ya da diğer ismiyle çift aşamalı cilt temizliği, son zamanlarda cilt bakımda sıkça duyduğumuz kavramlardan biri. Peki çift aşamalı cilt temizliği cildimiz için nasıl bir öneme sahip? Bu yazımızda çift aşamalı temizlik nedir ve ne işe yarar sorularının yanıtlarını adım adım anlatıyoruz!

Sağlıklı ve Pürüzsüz Bir Cilt İçin ’’ Çift Aşamalı Cilt Temizliği’’

Çift aşamalı cilt temizliği, cildi makyaj kalıntıları, kir, toz ve yağdan kısacası yüzümüzde biriken tüm kalıntılardan arındırmak için uygulanan yöntemlerden biridir. Adından da anlaşılacağı üzere, bu yöntem iki aşamalı bir temizlik sürecinden oluşur. Bu iki aşama kendi arasında derinlemesine temizleme ve nemlendirme adımlarından oluşuyor. Kısacası çift aşamalı cilt temizliği yöntemi, cilt bakımını daha etkili ve güçlü kılmak adına uygulanıyor. 

Tabii bu noktada öncelikle cilt temizliğinin önemine değinmek daha doğru olacaktır. Hatırlatmakta fayda var: cilt temizliği sağlıklı bir cildin anahtarıdır. Cildin yeteri kadar iyi temizlenmemesi, cildimizdeki gözeneklerin tıkanmasına ve böylece siyah nokta, sivilce gibi birçok cilt probleminin oluşumuna neden olur. 

Çift Aşamalı Cilt Temizliği Nasıl Uygulanır?

Cildimizi derinlemesine temizlemede etkili olan çift aşamalı cilt temizliğinin ilk aşamasında yağ bazlı yüz temizleyici kullanarak cilt temizliğinin yapılır. Bu temizleyiciler yağ bazlı ürünlerin çıkarılmasında etkilidir. Genelde su bazlı temizleyicilere aşina olsak da Kore’den dünyaya yayılan bu yöntem öncelikle yağ bazlı temizleyicilerin ardından da su bazlı temizleyici ürünlerin kullanılmasını kapsıyor. 

Yağ bazlı temizleyiciler ile cildi arındırdıktan sonra bu kez su bazlı temizleyiciye geçiliyor. Böylece cilt derinlemesine temizlenerek cilt daha sağlıklı bir görünüme kavuşur. Tabii bu kısımda herkesin cilt tipi farklı olacağı için seçilen yüz temizleyicilerin cilt yapısına uygun olması son derece önemli. 

Cildinizdeki Yağ ve Kirlerle Savaşın: Çift Aşamalı Cilt Temizliğinin Önemi

Günlük hayatın yoğun temposundan tek aşamalı cilt bakımını tercih edenler için ‘neden çift aşamalı cilt temizliği?’ sorusu akıllara gelebilir. Bu kısımda çift aşamalı cilt temizliğinde öne çıkan 3 noktaya değinmekte fayda var. Bunlar; daha derinlemesine temizlik, daha sağlıklı bir cilt ve akne, sivilce ve cilt problemlerine karşı etkin koruma.

Özetlemek gerekirse, çift aşamalı cilt temizliği, sağlıklı bir cilde sahip olmak için temel bir adımdır. Çift aşamalı temizlik sayesinde, cildiniz temiz ve taze bir görünüme kavuşur. Ayrıca bu yöntem cildinizin nem dengesinin korunmasına destek olur ve gözeneklerinizin kapanmasının önüne geçer. Uygulaması oldukça kolay olan bu yöntem herkesin düzenli olarak zorlanmadan yapabileceği bir cilt bakımı uygulamasıdır. 

Kozmetik ve güzellik dünyasına dair keşfetmek istediğiniz en ilgi çekici konuları blog köşemizde bulabilirsiniz. Esthemax’ın sayfasını buradan ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik Salonlarının tercihi ünlü markalar ile çalışmak için bizlerle iletişime geçin.

+90 539 272 33 95

info@cosmecore.com

Kurumsal
Sosyal Medya

Tüm Haklar Saklıdır @Cosmecore | Tasarım : Dijital Gen

X
Add to cart