Cosme Core Cilt Bakım Ürünleri ile Burundaki Siyah Noktalara Elveda Deyin

Cosme Core Cilt Bakım Ürünleri ile Burundaki Siyah Noktalara Elveda Deyin!

Cosme Core Cilt Bakım Ürünleri ile Burundaki Siyah Noktalara Elveda Deyin!

Burun üzerindeki siyah noktalar, hepimizin dönem dönem karşılaştığı cilt sorunlarından biridir. Siyah noktaların oluşumu, genellikle ciltteki gözeneklerin tıkanmasından kaynaklanır. Bu gözeneklerin içinde biriken yağ ve kir, hava ile temas ederek oksitlenir ve ortaya siyah bir görünüm çıkar. 

Siyah noktalar, sadece estetik açıdan rahatsızlık vermekle kalmaz, aynı zamanda cildin sağlıklı görünümü üzerinde de önemli bir etkiye sahiptir.  Peki burun çevresinde görülen siyah noktalara nasıl veda edebileceğimizi yeterince iyi biliyor muyuz? Bu yazımızda burunda siyah nokta problemi yaşayanlar için kullanabilecekleri cilt bakım ürünlerini sunmak istiyoruz.

Burunda Siyah Nokta Neden Olur?

Siyah nokta büyük oranda yağ, ölü deri ve kirlerin birikmesiyle oluşur. Ayrıca bir dizi etkenden kaynaklanabilir. Hormonlara bağlı olarak aşırı miktarda yağ üretilmesi, hormonal dengeyi bozabilecek stres, gözeneklerin tıkanmasına neden olabilecek kozmetik ürünleri gibi nedenleri de vardır.

Bunun yanında, genetik olarak daha büyük gözeneklere veya çok yağlı bir cilde sahip olmak, sebum üretimini aşırı hızlanmaya iten hormonal dengesizlikler de neden olur. 

Burunda siyah nokta oluşumunda etkili olan başlıca faktörler;

 • Yetersiz cilt temizliği
 • Gözenekleri tıkayan yağ ve kirler
 • Çok sık makyaj yapmak
 • Yağlı cilt yapısı
 • Genetik faktörler
 • Aşırı sebum üretimi
 • Tiroit sorunu
 • Hormonal düzensizlikler

Burundaki Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

 • Siyah noktaları temizlemek ve tıkalı gözenekleri açmak için siyah nokta bantları kolaylaştırıcı bir rol üstlenebilir. 
 • Yağ içeren herhangi bir ürün yeni siyah noktaların artmasına neden olabilir. Sorunun daha fazla kötüleşmesini önlemek için yağsız makyaj malzemeleri, nemlendiriciler ve güneş kremleri tercih edilmelidir. 
 • Peeling süngerleri ve maskelerini kullanmak, ölü cilt hücrelerini yüzden arındırır ve siyah noktaların azalmasına yardımcı olur. 

Cosme Core’nin Siyah Noktalar için En Etkili Cilt Bakım Ürünleri

Gözenek Sıkılaştırıcı Dengeleyici Maske

Bu ürün, akne sorunu yaşayan ciltlerde sebum fazlalığını azaltarak akne problemlerini hafifletmeye yardımcı olur. Aynı zamanda bu maske, siyah noktaları derinlemesine temizler ve akne lekelerinin yok edilmesine destek olur. Kremsi dokusu sayesinde cildi temizler ve arındırır.

ACN Serum (Salicylic Acid + Salix Alba)

Özellikle yağlı ve karma ciltlerde sivilce ve siyah nokta oluşumunu engellemeye yardımcı olan ACN Akne serumu, cildin fazla sebumunu arındırarak gözeneklerin tıkanmasını önler. ACN serum, ciltteki akne eğilimini azaltmaya önemli ölçüde yardımcı olur.

Güzellik merkeziniz için ihtiyacınız olan tüm güzellik ve kozmetik ürünlerini Cosme Core’nin web sitesindeki geniş ürün yelpazesi arasından inceleyebilirsiniz. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik Salonlarının tercihi ünlü markalar ile çalışmak için bizlerle iletişime geçin.

+90 539 272 33 95

info@cosmecore.com

Kurumsal
Sosyal Medya

Tüm Haklar Saklıdır @Cosmecore | Tasarım : Dijital Gen

X
Add to cart