Cilt Bakımında Aloe Veranın Faydaları

Cilt Bakımında Aloe Veranın Faydaları

Cilt Bakımında Aloe Veranın Faydaları

Son yıllarda cilt bakım yöntemlerinde doğal ürün kullanımına büyük oranda ilgi artıyor.  Doğanın iyileştirici gücüne olan güvenle, cilt bakım ürünlerinde bazı içeriklerin çok daha ön plana çıktığına şahit oluyoruz. Bunlardan biri de şüphesiz ki Aloe vera bitkisi. Doğal içerikler arasında belki de en fazla dikkat çekenlerden biri olan Aloe Vera bitkisini gelin detaylı olarak birlikte inceleyelim. 

  • Aloe vera, hücre büyümesini uyarmaya ve hasarlı cildi onarmaya yardımcı olan enzimler içerir. Örneğin, içeriğindeki yüksek miktardaki potasyum sayesinde yaralar, kesikler, sıyrıklar ve tahrişler üzerinde iyileştirici bir etkiye sahiptir.
  • Aloe veranın serinletici ve yatıştırıcı özelliği, güneş yanığı ile ilişkili ağrı ve kızarıklığın giderilmesine yardımcı olabilir.
  • Yüksek oranda su ve mineral içermesi sebebi ile ciltteki yıpranmış görünümü yok eder ve cilde daha parlak bir görünüm kazandırır. Aynı zamanda aloe vera kolajen bakımından zengin olması ile  kırışıklık karşıtı bakımda da iyi sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. 
  • Doğal bir antioksidandır ve  antibakteriyel özelliğe sahiptir. Bu nedenle sivilcenin yatışmasına ve kurumasına destek olur. 
  • Düzenli kullanım ile  cilt tonu eşitsizliklerinin ve ciltteki kızarıklıkların giderilmesinde etkilidir.
  • Sebum dengeleyici özelliği sayesinde, yağlı ciltlerin en yaygın sorunlarından olan parlamaya karşı da etkilidir.
  • Bunların yanı sıra doğal ve güçlü bir nemlendirici olarak bilinen Aloe Vera, kuru ciltler için de olmazsa olmaz bir nem kaynağıdır. Aloe vera, cildi yağlı veya ağır hissettirmeden nemlendirmeye yardımcı olur. Detaylandırmak gerekirse  nemi hapsetmeye yardımcı olan polisakkaritler bakımından zengindir ve bu sayede cildi yumuşak ve esnek tutar.

Cosme Core’nin Aloe Vera İçeren 3 Favori Cilt Bakım Ürünü 

Hyaluronik Asit Hydrojelly 

Hyaluronik asit ve organik aloe vera, cildin bariyer bütünlüğünü iyileştirerek ve nemi hapsederek cildin lipid dengesini korumasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra, kolajen üretimini destekleyerek cildin sıkılaşmasına yardımcı olurlar.

Aroma Modelleme Maskesi

Aloe vera, nem sağlamaya yardımcı olan içeriği sayesinde ciltteki lipit yapısını koruyarak cilt bariyerinin bütünlüğünü korumaya destek olur.  Kivi ekstresindeki C vitamini ise kolajen metabolizmasının düzenlenmesine yardımcı olarak cildin daha genç ve sağlıklı görünüme kavuşmasını sağlar. 

Esfolio Aloe Vera Yatıştırıcı Yüz Temizleme Köpüğü

Aloe vera zengin içeriği sayesinde, cildi temizleyerek aşırı yağı ve gözenekleri tıkayan kirleri gidermeye yardımcı olur. Bu özelliği sayesinde tüm cilt tipleri için uygundur.

Genel olarak, aloe veranın cilt bakımında çok yönlü ve faydalı bir içerik olduğundan ve çok çeşitli cilt sorunlarını gidermeye yardımcı olduğundan bahsedebiliriz. İster hassas cildi yatıştırmak, ister akneyle savaşmak veya cilt tonunu ve dokusunu iyileştirmek isteyin, aloe vera cilt bakımı söz konusu olduğunda kesinlikle dikkate alınmaya değerdir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik Salonlarının tercihi ünlü markalar ile çalışmak için bizlerle iletişime geçin.

+90 539 272 33 95

info@cosmecore.com

Kurumsal
Sosyal Medya

Tüm Haklar Saklıdır @Cosmecore | Tasarım : Dijital Gen

X
Add to cart