safer modelleme maskeleri nelerdir

Cilt Bakımında Safer Modelleme Maskelerinin Etkileri 

Cilt Bakımında Safer Modelleme Maskelerinin Etkileri 

Su ile karıştırıldığında kauçuk gibi sertleşerek vakumlama etkisi gösteren modelleme maskeleri, cildi derinlemesine temizleme noktasında oldukça etkilidir ve cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olarak ciltte gözle görülür bir değişim ortaya çıkartır. 

Cildi rahatlatan soğutma etkisi sayesinde modelleme maskeleri, çıkarıldıktan uzun süre sonra bile nemi koruyarak cilde rahatlatıcı ve ferah bir his sağlamaktadır. Cildinizin ihtiyaçlarına etkili çözümler geliştiren Safer Modelleme Maskelerinin cildimize sunduğu birbirinden farklı özellikleri keşfetmek için gelin Safer’in ayrıcalıklı dünyasını daha yakından inceleyelim. 

Safer Modelleme Maskeleri Nelerdir?

O2 & Vita Modelleme Maskeleri

Maskenin içeriğindeki Askorbik Asit (C vitamini) cildi aydınlatma, nemlendirme ve cilde elastikiyet kazandırma açısından önemli bir role sahiptir. Askorbik asit, serbest radikalleri nötralize ederek ciltteki kolajen üretimini destekler. Ayrıca yine içeriğinde bulunan Fragaria Ananassa, halk arasında bildiğimiz tabirle çilek meyve özü, cilt gözeneklerini temizlemeye ve nemlilik kazandırmaya  katkı sağlar. 

Aroma Modelleme Maskesi

İçeriğindeki aloe vera bitkisinin nemlendirici özelliği sayesinde cildi nemlendirme noktasında başarılı sonuçlar sunan aroma modelleme maskesi, özel formülü ile ciltteki yağ dengesini kontrol altında tutmaya yardımcı olur. Ayrıca cilt bariyerinin hasar gördüğü durumlarda cilt onarımının hızlandırılmasına destek olmasıyla öne çıkar. Ciltteki kolajen üretiminin azaldığı durumlarda içeriğindeki bileşenler ile cildin elastikiyet kaybını önler ve lipit yapısını koruyarak cildimizin koruma kalkanı olan cilt bariyerini güçlendirir. Cilde daha aydınlık ve taze bir görünüm kazandırma konusunda iddialı olan aroma modelleme maskelerinin cildinizde bıraktığı etkileri seveceğinize hiç şüphemiz yok! 

Cool Modelleme Maskesi

Maskenin içeriğindeki mentha piperita (nane yaprağı) antibakteriyel özelliğe sahiptir ve salisilik asit içerir. Ciltteki sivilcelerin giderilmesinde önemli bir role sahiptir. Bununla birlikte nane yaprağı,cilde ferah ve nemli bir his katar. 

Brightening Modelleme Maskesi

İçeriğindeki asya pirinci özü ve niasinamid sayesinde cilt tonundaki eşitsizlikleri gidermeye ve cilt tonunu eşitlemeye destek olur. Ayrıca leke görünümünü azaltmada da etkilidir. Cilde aydınlık ve parlaklık görünüm kazandırırken aynı zamanda nemlendirme konusunda da cilde yardımcı olur. 

Collagen Modelleme Maskesi

İçeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde hasar gören hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur. Özellikle cilt hücrelerinin yenilenmesinde oldukça etkili olan nar çekirdeği, cildi yaşlanma etkilerine karşı korur ve kırışıklıkların oluşmasını önler. Cildin daha canlı ve parlak görünüm kazanmasını sağlar.

Oily Skin Modelleme Maskesi

İçeriğindeki semizotu özü cilt sağlığını korumada etkili olurken kırışıklıkların azalmasına da büyük ölçüde destek olmaktadır. Maskenin içeriğindeki domates özü, özellikle yağlı ciltlerin nem dengesini koruyarak ve pürüzsüz bir cilde kavuşmasına yardımcı olmaktadır. 

Green Tea Modelleme Maskesi

Yeşil çaylı özel formülü sayesinde cildi toksik maddelerden arındırmaya ve aydınlatmaya yardımcı olur. Hücreleri hasarlardan korumaya destek verir. Cilt tonunun dengelenmesine ve  cildin yağ dengesini korumaya yardımcı olur.

Chlorella Modelleme Maskesi

Yosun maskesi cildin temizlenmesine ve toksinlerden arınmasına katkı sağlar. E vitamini yönünden oldukça zengin olduğu için yoğun bir nemlendirme özelliğine sahiptir. Hücre yapılandırıcı özelliği sayesinde hücrelerin iyi beslenmesine ve yenilenmesine destek olur. 

Silky Pear Modelleme Maskesi

Özel formülü ile ciltteki yağ dengesini kontrol etmeye yardımcı olurken cilt onarımına destek olur. İçeriğindeki bileşenler cildin elastikiyetini desteklemeye yardımcı olur ve cildi besler. Ciltteki kırışıklıkların giderilmesine katkı sağlarken aynı zamanda yaşlılık nedeniyle oluşan lekelerin görünümünü azaltmaya, cilde taze ve parlak bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur.

Gingseng Modelleme Maskesi 

İçeriğinde yer alan, cildin beslenmesine katkı sağlayan konsantre bitki özleri sayesinde cildi beslemeye ve nemlendirmeye yardımcı olur. Ginseng modelleme maskesi, cilt gözeneklerini sıkılaştırmada ve cildin canlanmasında etkilidir. Uzak Doğu’da cilt bakımında önemli bir yere sahip ve cilt için besleyici özelliği ile tanınan ginseng, cilt bakım rutininizin vazgeçilmez bir parçası haline gelebilir.  4 ile 6 yıl arasında hasat edilen, yetişmesi yıllar süren bu bitkisi, topraktan yıllar içinde aldığı besinleri bu sayede cildinize sunmaktadır. 

Konu güzellik olduğunda adından sıklıkla söz ettiren ginseng, yüzyıllardır olduğu gibi günümüzde de popülerliğini sürdürüyor. Ginseng’in cildimize faydaları ise dikkat çekici;

  • Kırışıkların görünümünü azaltır
  • Cildin görünümünü canlandırır
  • Cilt dokusunun görünümünü yeniler
  • Cildi ferahlatır 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik Salonlarının tercihi ünlü markalar ile çalışmak için bizlerle iletişime geçin.

+90 539 272 33 95

info@cosmecore.com

Kurumsal
Sosyal Medya

Tüm Haklar Saklıdır @Cosmecore | Tasarım : Dijital Gen

X
Add to cart