Cosme Core Ürünleri ile Zamana Meydan Okuyun

Cosme Core Ürünleri ile Zamana Meydan Okuyun!

Cosme Core Ürünleri ile Zamana Meydan Okuyun!

Konu cildimiz olduğunda birçok kişinin muzdarip olduğu konuların başında gelen ciltteki kırışıklıklar, genellikle yaşın ilerlemesi sonucu ortaya çıkan bir sorun olarak gündeme gelir. Cilt kırışıklıklarının oluşumunda etkili olan uyku, alışkanlıklar, stres ve kozmetik ürünleri gibi birçok faktör bulunsa da kadın ve erkeklerde ilerleyen yaş ile birlikte kırışıklıklarda artış görülür. Bunun en önemli nedenlerinden biri,  özellikle cilde elastikiyet özelliği sağlayan kolajen üretiminin ilerleyen yaşlarda azalmasıdır. Peki cilt kırışıkları ile nasıl mücadele edilir? 

Kırışıklık ve yaşlanmanın önüne geçmek için cilt yapısına uygun yaşlanma karşıtı (anti-aging) bakım ürünleri kullanmak zamana meydan okumaya kesinlikle yardımcı olabilir.  Öyleyse şimdi Cosme Core’nin güzellik merkezlerine sunduğu zengin ürün yelpazesinde, belli yaş aralıklarına uygun özel olarak geliştirilmiş yaşlanma karşıtı 5 ürününü incelemeye ne dersiniz?

A Retinol Serum

Retinol mevcut olan en etkili yaşlanma karşıtı olan aktiflerden biridir. Aynı zamanda yağlı cildin kontrolünde önemli bir etkiye sahiptir. Retinol yaşlılık lekelerini, ince çizgileri ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olur.

Magic Age Serisinden ‘’Day Care’’ Krem

Magicage ailesinin yeni üyesi Day Care Cream, son teknolojik formülü sayesinde 30 SPF koruma faktörüne sahiptir. İçeriğinde bulunan Hyaluronik asit sayesinde daha sıkı bir cilt için gerekli olan kolajen ve elastin üretimini sağlar. Kırışıklığın derinliğini azaltıcı etkiye sahiptir. Yorgun ve yıpranmış ciltlerde Konjac bitkisi sayesinde yaşlı görünümü tersine çevirerek cilde daha taze ve genç bir görünüm sağlar.

Magic Age Serisinden ‘’Anti-Age Hyaluron’’ Maske

Hyaluronik asit maskesi, tamamen doğal yollardan cildin dolgun görünmesine katkı sağlar. Hyaluronik asit, elastin sentezini destekleyerek hücre yenilenmesine yardımcı olur ve cilde dolgunluk kazandırır.

Magic Age Serisinden Anti-Age Arındırıcı

İçeriğindeki mikro granüller sayesinde cildi nazikçe ve etkili bir şekilde yeniler. Sağlıklı ve canlı bir görünüm için cildi pürüzsüzleştirir ve yumuşatır. İçeriğindeki Shea Butter sayesinde aynı zamanda cildi derinlemesine nemlendirir. 

Caviar Serum

Nemlendirici, cildi koruyucu ve yaşlanmayı geciktirici özelliklere sahiptir. Havyar ekstraktı içinde yüksek düzeyde bulunan DHA (Dokosaheksaenoik Asit) cilt bariyerini destekler ve cilt yaşlanmasını engeller. Allantoin bileşeni, keratolitik, nemlendirici, yatıştırıcı, tahriş önleyici özelliklere sahip bir cilt aktif bileşenidir. Epidermal hücrenin yenilenmesini destekler ve yaraların iyileşmesini hızlandırır.

Yaşlanma Karşıtı Ürünleri Ne Zaman Kullanılmalı?

‘’Anti age kremler kaç yaşında kullanılmalı?” sorusu, hepimizin aklını meşgul eden ve cevap aradığımız bir soru. Yaşlanma karşıtı bakımlar uygulamak için yaşlanmayı beklemeye hiç gerek olmadığını söylemeliyiz. Cildine ne kadar erkenden iyi bakmaya başlarsan, ilk ince çizgi ve kırışıklıklarla o kadar geç karşılaşabilirsin. Anti age kremleri kullanmak için genel kanı 30 yaş ve üzeri de olsa, aslında 20 yaş ve üzerinde alacağın önlemler çok yerinde olabilir. Ayrıca hatırlatmakta fayda var, cildinizi ne kadar çok nemlendirir ve temiz tutarsanız, anti aging bakıma başlama yaşınız da bir o kadar gecikir. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik Salonlarının tercihi ünlü markalar ile çalışmak için bizlerle iletişime geçin.

+90 539 272 33 95

info@cosmecore.com

Kurumsal
Sosyal Medya

Tüm Haklar Saklıdır @Cosmecore | Tasarım : Dijital Gen

X
Add to cart