Vücut Losyonu Ne İşe Yarar?

Vücut Losyonu Ne İşe Yarar? 

Pürüzsüz görünen yumuşacık bir cildin en büyük anahtarlarından biri cilt bakımında hoş kokularıyla bize eşlik eden vücut losyonlarıdır. Losyonlar bir yandan cildimize gün içinde ihtiyaç duyduğu nemi sağlarken aynı zamanda hoş kokuları sayesinde kendimizi çok daha iyi hissetmemize yardımcı olur. Nemlendirici kremlere oranla daha sıvı bir forma sahip olan vücut losyonları, vücut yağı veya vücut sütlerine göre ise daha çok su içerir.

Vücut Losyonu Kullanmak Neden Önemlidir?

Nem, cildimizin sağlığını korumada en önemli etkenlerden biridir. Çünkü vücuttaki suyun yaklaşık %20’si ciltte bulunur ve bu oranı koruyan unsur nemdir. Özellikle soğuk kış aylarında cilt çok daha fazla kurumakta ve pul pul dökülmeler görülebilmektedir. Vücut losyonları cilde nem desteği sağlayarak cildin daha dolgun ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur.

Doğru bakımlarla nemlendirilmiş bir cilt;

  • Esnek ve yumuşak olur.
  • Canlı ve doğal bir renge sahiptir.
  • Gerginlik, kaşıntı, kızarma gibi durumların riski azdır.

Vücut Losyonu Çeşitleri Nelerdir?

Uygulandığı ilk andan itibaren vücuda temiz ve ferah bir his veren vücut losyonların pek çok  farklı çeşidi vardır. Vücut losyonlarını birbirinden ayıran önemli özelliklerinden biri her birinin kendine has olan kokularıdır. Çiçek, meyve vb. aromalarla zenginleştirilen formüller, içlerinde her zevke uygun bir alternatif barındırır.

Vücut Losyonu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Losyon seçerken, her bakım ürününde olduğu gibi cilt tipinize ve ihtiyaçlarınıza dikkat etmeniz gerekir. Hassas, kuru ve yağlı ciltlerin tercih edebileceği ürün özellikleri de farklılık göstermektedir. 

Vücut Losyonu ve Vücut Kremi Arasındaki Farklılıklar 

Vücut losyonu ve vücut kremi dokuları birbirinden farklıdır. Vücut losyonları kremlere göre daha hafif bir dokuya sahiptir. Bu sayede yaz aylarında ciltte ağırlık hissi oluşturmadıkları için daha fazla tercih edilirler. Daha yoğun bir dokuya sahip olan vücut kremleri ise cilt üzerinde bariyer oluşturma kapasiteleri bakımdan öne çıkan ürünlerdir. Günlük nemlendirme için losyon kullanımı tavsiye edilirken vücut kremleri daha çok  yoğun nemlendirme gerektiren durumlar için önerilmektedir. 

Vücut Losyonu Nasıl  Uygulanır?

Vücut losyonlarından daha etkili sonuçlar alınabilmesi için genellikle cildi temizledikten sonra özellikle de duş sonrasında uygulanması önerilir. Vücut losyonu kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken bazı detaylar şu şekildedir;

  • Vücut losyonu öncesinde peeling uygulamak daha etkili sonuçlar almanızı sağlar. 
  • Vücut losyonu duş sonrasında kullanılıyorsa, emilimin daha fazla artırılması için öncelikle cildin iyice kurulandığından emin olunmalıdır.
  • Tıpkı diğer bakım ürünleri gibi vücut losyonu da cilde nazikçe masaj yapılarak uygulanmalıdır.
  • Vücudunun tüm bölgeleri için yaklaşık olarak fındık büyüklüğünde losyon yeterli olmaktadır. 

Vücut Losyonu Ne Sıklıkla Kullanılır?

Vücut losyonları, ihtiyaç duyulan anlarda kullanabileceğiniz, günlük kullanıma uygun olan cilt bakım ürünleridir. Vücudunuz kısa sürede ürünü emer ve daha sonrasında herhangi bir yapışıklık hissi bırakmaz.

Vücut Losyonu Yüze Sürülür mü?

Vücut losyonlarının en büyük kullanım hatalarından birisi yüze uygulamalarıdır. Vücut losyonları vücudu nemlendirmek için kullanılan ürünlerdir ve yüz gibi hassas bölgelerin nemlendirilmesi için geliştirilmemiştir. Dolayısıyla bu losyonlar yüz için kullanıma uygun değildir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik Salonlarının tercihi ünlü markalar ile çalışmak için bizlerle iletişime geçin.

+90 539 272 33 95

info@cosmecore.com

Kurumsal
Sosyal Medya

Tüm Haklar Saklıdır @Cosmecore | Tasarım : Dijital Gen

X
Add to cart