Kış Tatilinde Yanınızdan Ayırmamanız Gereken Cilt Bakım Ürünleri

Kış Tatilinde Yanınızdan Ayırmamanız Gereken Cilt Bakım Ürünleri 

Her mevsim cildimizin ihtiyaçları değişir ve dolayısıyla her mevsimin cilt bakımı birbirinden biraz farklıdır. Kış aylarını yaşadığımız bugünlerde hayalindeki kış tatiline çıkmaya hazırlananlar için tatilde mutlaka yanlarına almaları gereken cilt bakım ürünlerinin bir listesini sizler için hazırladık. Soğuk, sert ve kuru havalara karşı cildinizi korumanıza yardımcı olacak, çantanızda öncelik vermeniz ürünlere gelin birlikte bakalım. 

Nemlendiriciler ve Serumlar

Mevsim değişiklikleri ve özellikle de sert iklim koşulları, cildimizin daha fazla kurumasına ve zaman zaman pul pul dökülmelerin görülmesine neden olabilir. Dolayısıyla bu soğuk havaların ciltte yarattığı olumsuz etkileri azaltmak için doğru cilt bakım ürünlerini kullanmamız oldukça önemli. Cildimizin ihtiyacı olan nemi karşılayabilmesi için nemlendiricileri ve serumları kesinlikle listemize ekleyebiliriz. Kış tatilinizde ihtiyaç duyduğunuz anlarda serum ve nemlendirici kullanarak hem vücudunuzu nemlendirebilir hem de dış etkenlere karşı daha dayanıklı bir hale getirebilirsiniz. 

Cildinizi Koruyucu Güneş Kremleri 

Sıcaklıkların düştüğü kış mevsiminde, cildimiz her zamankinden daha fazla nem kaybeder. Özellikle kış aylarında cildimizin daha fazla neme ihtiyaç duymasında; soğuk havaların, daha fazla ısıtıcılı ve kapalı mekanlarda vakit geçiriyor olmamızın etkisi oldukça büyük. 

Giysiler ve aksesuarlar soğuktan korunmak için yeterli gibi duruyor gözükse de yüzümüz, güneş ışınları ve soğuk havayla doğrudan temas halindedir. Bu nedenle cildimizi güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korumak için çantamızda 50 faktör yüksek güneş koruyuculu bir güneş kremi mutlaka olmalı. Ayrıca güneş kreminizi seçerken soğuğa karşı nemlendirmesi açısından nemlendirici etkiye sahip bir ürünü tercih etmeniz daha fazla koruma sağlayabilir. 

Canlı ve Nemli Dudaklar İçin Dudak Kremleri

Kış ayları denildiğinde en çok kuruma problemi ile karşılaşan dudaklarımızı da korumak için ayrıca düşünmemiz gerekiyor. Hiçbirimiz keyifli bir tatilde çatlamış, sürekli kuruyan ve can acıtan dudaklarımız olsun istemeyiz. Bu nedenle dudak bakımınız için içeriğinde besleyici yağlar ve vitaminler bulunan, güneş korumasına sahip (SPF değeri yüksek) dudak nemlendiricilerini tercih edebilirsiniz. Tatiliniz süresince dudaklarınızı düzenli olarak nemlendirerek dudaklarınızda canlı ve genç bir görünüm elde edebilirsiniz. 

Çatlaklara Karşı El kremi

Kışın özellikle soğuk havayla temas sonrası eller kuruma ve çatlama problemi ile karşı karşıyadır. Cildinizin en hassas bölgelerinden olan ellerinizi de tatil boyunca ihmal etmemelisiniz. Kuruyan ellerinize ihtiyaç duyduğu nemi sağlamak ve ellerinizin soğuk havalardan olumsuz etkilenmesini azaltmak için zeytinyağı ve badem yağı gibi içeriklere sahip bir el kremini yanınızdan ayırmamanızı tavsiye edebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik Salonlarının tercihi ünlü markalar ile çalışmak için bizlerle iletişime geçin.

+90 539 272 33 95

info@cosmecore.com

Kurumsal
Sosyal Medya

Tüm Haklar Saklıdır @Cosmecore | Tasarım : Dijital Gen

X
Add to cart