T Bölgesi Yağlı Olanlar Hangi Bakım Rutinini Oluşturmalı?

 T Bölgesi Yağlı Olanlar Hangi Bakım Rutinini Oluşturmalı?

Yağlı veya karma bir cilde sahipseniz, zaman zaman kendinizi cildinizin T bölgesi ile bir mücadele halinde buluyor olabilirsiniz. Bu bölgenin tam olarak nereyi kast ettiğinden emin olamıyorsanız, yüzünüze bir “T” çizdiğinizi hayal edin. T Bölgesi, alnınızın üstünden başlayan burnunuzun ortasından ve çenenizin altına kadar uzanan hayali bir çizgiyi ifade eder. Yağlı ve karma cilde sahip olanların en büyük şikayetlerinden biri T bölgelerinin gün içerisinde sürekli parlamasıdır. Bu bölgenin yağlı olması sivilce ve siyah nokta oluşumunun da artmasına neden olur. T bölgesinin yağlanmasını kontrol altına almak, ihtiyaca yönelik ürünlerin kullanımı ve doğru bakım rutinleri ile mümkün olabilir. Cildinizi temiz tutmak için temizleme, peeling ve nemlendirme gibi bakım aşamalarını içeren etkili bir cilt bakımı rutini izlemeniz önemlidir. Şimdi T bölgenizi kontrol altında tutmak için kullanabileceğiniz bazı ürünlere hızlıca göz atalım. 

Temizleyiciler

Önceliğiniz cilt tipine uygun olmayan temizleyicilerle cildi temizlemekten kaçınmak olmaldır. Cilt türüne uygun olmayan kozmetik ürünler kullanmak, cildin daha fazla parlamasına ve yağlanmasına neden olabilir. T bölgesi için ideal temizleyici seçimi, cildin nemini kaybetmeden arındırmayı ve sebum dengesini korumayı hedefleyen bir ürün olmalıdır. Cilt düzenli temizlendiğinde akne, siyah nokta, parlama ve geniş gözenekler gibi yağlı ciltlerde sıklıkla görülen cilt sorunları geride bırakılabilir. 

Yüz Maskeleri

Sivilcelere iyi gelen ve yağlı ciltler için geliştirilen doğal cilt bakım maskelerini düzenli olarak kullanabilirsiniz. Kil maskesi ve çay ağacı yağı T bölgesini temizlemek için önerilmektedir. Eğer T bölgesi dışında kalan bölgelerde yağlanma yoksa, cildin kurumaması için bu maskeleri tüm yüze sürmek yerine sadece T bölgesi için kullanılması daha doğru olacaktır.

Nemlendiriciler

Yeterince yağlı olan cilt üzerine yağ bazlı nemlendirici sürüldüğünde yağlı görünümün artması ve gözeneklerin tıkanması muhtemeldir. Bu nedenle cildin ihtiyaç duyduğu nemi karşılamak için su bazlı bir nemlendirici tercih etmek doğru olacaktır. 

Siyah Nokta Bantları

Özellikle burun üzerinde oluşan siyah noktaların temizlenmesi için steril bir çözüm sağlayan siyah nokta bantlarını kullanmayı tercih edebilirsiniz. 

Yağ Temizleme Kağıtları

Gün içinde, cildiniz aşırı yağlandığı zamanlarda her zaman cildinizi temizlemek için uzun vakitler ayıramayabilirsiniz. Bu gibi durumlarda kullanışlı bakım ürünlerinden biri olan ve fazla yağı alan hijyenik yağ temizleme kağıtları sizin için alternatif bir çözüm sunabilir.  

T Bölgesi İçin Tonik

Yağ üretimini kontrol etmede ve T bölgesini temiz tutmada etkili olabilecek birçok ürün bulunuyor. Cilt bakımda öne çıkan tonikler, sebum üretimini kontrol etmeye ve gözenekleri temiz tutmaya yardımcı olan bakım ürünleridir. Ayrıca cildi yatıştırmaya yardım ederek zamanla gözeneklerin küçülmesine destek olurlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik Salonlarının tercihi ünlü markalar ile çalışmak için bizlerle iletişime geçin.

+90 539 272 33 95

info@cosmecore.com

Kurumsal
Sosyal Medya

Tüm Haklar Saklıdır @Cosmecore | Tasarım : Dijital Gen

X
Add to cart